WTF?
     
В Броварському районі будують церкву на історичному місці (оновлено 07.10.2015, 16:00)

У Броварському районі Київської області, в селі Світильня прямо в центрі археологічної пам'ятки почали будувати будинок. Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Замки України" у Фейсбуці.

Згідно з повідомленням, пам'яткою є оборонне городище, що відноситься до 12-13 ст.

"...на низькому правому березі річки Трубіж, округле (діаметром 75 м, площа 0,45 га) городище, обнесене кільцевим валом і ровом. Поруч розташовано неукріплене селище. Судячи по уламках гончарного посуду, городище існувало в XII-XIII ст... " (Куза - Давньоруські городища)

"с. Светильня (Київська обл., Броварський р-н). В центральній частині села непогано збереглося городище 12-13 ст., оборонний пункт на р. Трубіж. Пам'ятник археології, охоронний статус і все таке... До недавнього часу городище було не забудовано, а сьогодні ось побачив, що там будують церкву (?). Може у когось є важелі, здатні зупинити цей акт вандалізму?", - йдеться в повідомленні.

Знайшлося багато противників цього будівництва, які в соціальних мережах висловлюють своє обурення та свої припущення про забудовника.

В постанові Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. N 318 "Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць", а саме в 14-му пункті зазначено:

Цікаво, у забудовника є всі ці дозволи та узгодженні законодавством, проекти?!

07.10.2015 журналісти видання "At Brovary" поспілкувалися з головою сільської ради с. Свитильня Кругляк Олександром Володимировичем, який підтвердив факт будівництва церкви на історичному городищі. Виявилось, що з давніх часів там стояла церква, яку зруйнували комуністи в 1963 року. Наразі громада села вирішила відновити історичне місце та побудувати там нову церкву. За словами Олександра Володимировича всі дозволи на будівництво церкви вони отримали ще в 2008 році. Зараз вони знаходяться у священика.
Наша редакція спробує перевірити наявність всіх дозволів та поспілкується з мешканцями села.

Слідкуйте за нашими новинами. Далі буде...